هلدینگ بزرگ سرمایه گذاری آتیه صبا به عنوان بزرگترین مجموعه سرمایه گذاری در حوزه های صنعت – معدن و حمل ونقل و گردشگری امروز قدم هایی را بر می دارد تا بتواند یکی از نقش آفرینان بزرگ در نظام اقتصادی پرشتاب و سیال جهانی باشد. با توجه به رسالت این هلدینگ در زمینه توسعه زیرساخت های حوزه های مذکور و رسیدن به جایگاه واقعی کشور در زمینه صنعت - معدن و حمل و نقل و گردشگری شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا طرح ها و پروژه های ذیل را در دست اقدام دارد.
صنعت و معدن

طرح توسعه و بازآفرینی برند کفش ملی

در حال حاضر شرکت کفش ملی با بیش از نیم قرن تجربه دارای بزرگترین زنجیره فروشگاهی در خاورمیانه با256 فروشگاه در 150شهر ، بزرگترین عرضه کننده انواع کفش های مجلسی، راحتی، سازمانی، طبی و پرستاری، ایمنی و معدنی در کشور است.
با توجه به به گذشته پرافتخار گروه صنعتی ملی و رخوت این شرکت در سال های گذشته، تدوین استراتژی برای بازآفرینی برند کفش ملی و توسعه فعالیت های این شرکت ضروری و اجتناب ناپذیر بوده است. از این روی با توجه به ماهیت و اهمیت این شرکت در عرصه صنعت کفش ایران شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا در راستای جان بخشی دوباره به فعالیت های این شرکت کمک و تدوین استراتژی های لازم را در این زمینه در دستور کار خود قرارداده است.
ایجاد هویت جدید کفش ملی با تکیه بر هویت قدیمی این برند ، نشان دادن آگاهی شرکت نسبت به تغییرات بازار و فضای رقابتی موجود در بازار، به روز کردن محصولات و خدمات کفش ملی با توجه به تغییرات بازار ،جذب مشتریان جدید در کنار حفظ مشتریان قدیمی کفش ملی ، ایجاد تمایز با سایر شرکت های تولید کفش و به دست آوردن قدرت چانه زنی بالاتر در بازار رقابتی از مهمترین اهداف اجرای این پروژه است.

نام پروژه:

طرح توسعه و بازآفرینی برند کفش ملی

محل اجرای پروژه:

در سطح کشور، کلیه شهرهای دارای فروشگاه های زنجیره ای کفش ملی

همکار یا شریک:

-

اهداف و مزایای پروژه:

قدرت چانه زنی بالاتر و موفقیت بیشتر در بازار رقابتی موجود در زمینه تولید کفش و پایپوش،

جذب مشتریان جدید در کنار مشتریان قدیمی

دستیابی به بازارهای منطقه ای و بین المللی

مدت زمان اجرای پروژه:

-

حجم سرمایه گذاری:

-

زمینه فعالیت:

صنعت تولید کفش و پایپوش

ساخت نخستین آزادراه بتنی ایران با 6 باند رفت و برگشت به طول 105 کیلومتر با حمایت و سرمایه گذاری مشترک وزرات راه و شهرسازی و شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا (متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری) ساخته می شود.

آزاد راه شرق اصفهان کریدور جنوب به شمال کشور را به یکدیگر متصل می کند و با بهره گیری از این آزادراه فاصله تهران به شیراز 5/2 ساعت و فاصله تهران به اصفهان یک ساعت کوتاهتر می شود. احداث این بزرگراه موجب کاهش بار ترافیکی در شهرها شده و موجب می گردد تا کسانی که مقصدشان اصفهان یا شیراز است بدون نیاز به ورود به شهرهای یزد و کرمان مسیر خود را طی نمایند.

بنا بر پیش بینی های صورت گرفته ، 63 کیلومتر از این آزادراه تا مقصد اصفهان ظرف مدت حداکثر دوسال اجرا شده و احداث این آزادراه به دلیل کوتاه تر شدن مسیرها موجب کاهش هزینه سوخت و به دلیل درگیر کردن کارخانه های سیمان موجب بهبود فضای اقتصادی کشور می گردد. همچنین در این پروژه ، برنامه های جانبی جهت راه اندازی انبارهای عمومی و مراکز تعمیرات و ارائه خدمات به ماشین آلات سنگین در نظر گرفته شده است.

نام پروژه:

ساخت و تکمیل آولین آزادراه بتنی کشور آزادراه شرق سپاهان

محل اجرای پروژه:

اصفهان

همکار یا شریک:

وزارت راه و شهرسازی

اهداف و مزایای ساخت آزادراه:

کاهش بار ترافیکی، کاهش مصرف سوخت، بهبود و توسعه فضای اقتصادی کشور

مدت زمان اجرای پروژه:

دوسال

حجم سرمایه گذاری:

370میلیارد تومان

زمینه فعالیت:

حمل و نقل

گردشگری و حمل و نقل

شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا با همکاری دانشگاه لوزان سوئیس اقدام به تاسیس اولین آکادمی بین المللی هتلداری در ایران نموده است.

شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا با همکاری دانشگاه لوزان سوئیس اقدام به تاسیس اولین آکادمی بین المللی هتلداری در ایران نموده است. پس از برگزاری همایش بین المللی سفر پاک و حضور برترین مدیران و کارشناسان هتلداری در ایران و انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه لوزان سوئیس اولین گام جهت راه اندازی آکادمی بین المللی هتلداری در ایران برداشته شد. با ایجاد شرایط پسا تحریم در ایران و ورود گردشگران به داخل ایران از یک سو و ضرورت موضوع آموزش در عرصه گردشگری و عدم وجود موسسات بین المللی در عرصه هتلداری، آکادمی بین المللی هتلداری ایران با هدف ارائه آموزش در زمینه هتلداری و گردشگری و ارتقا سطح مدیران وفعالان عرصه هتلداری تاسیس می گرد. مراسم کلنگ زنی این آکادمی در شهر اصفهان برگزار شدو بنابرپیش بینی های صورت گرفته ظرف مدت دو سال آینده فرآیند ساخت این موسسه آموزشی به پایان خواهد رسید.

نام پروژه:

تاسیس و راه اندازی اولین آکادمی بین المللی هتلداری ایران

محل اجرای پروژه:

اصفهان

همکار یا شریک :

دانشگاه هتلداری لوزان سوئیس

اهداف:

ارائه آموزش در عرصه هتلداری و گردشگری و ارتقای سطح، دانش مدیران و فعالان عرصه هتلداری و گردشگری و توسعه، زیرساخت های گردشگری

مدت زمان اجرای پروژه:

دوسال

حجم سرمایه گذاری:

در حال حاضر مشخص نیست

زمینه فعالیت:

صنعت توریسم

ایجاد شرایط ناشی از دوران پساتحریم ، ایران را به یکی از امن ترین کشورهای منطقه و مقصد گردشگری در جهان تبدیل کرده است. از سوی دیگر با توجه به پناسیل های موجود در صندوق بازنشستگی کشوری و وجود شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی با دارا بودن 64 هتل ، بعنوان یکی از شرکت های تابعه این صندوق ، توسعه و بازسازی هتل های شرکت ایرانگردی و جهانگردی ظرفیت بسیار مناسبی برای توسعه صنعت هتلداری و گردشگری فراهم می نماید.

از این رو یکی از پروژه های در دست اقدام شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا استفاده از ظرفیت های موجود در مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری و توسعه و بازسازی هتل های ایرانگردی و جهانگردی و احداث 10 هتل 5 ستاره تحت عنوان هتل های حلال است.

مقصد اولیه برای اجرا این پروژه اصفهان و پس از آن شهرهای تبریز، قم و مشهد برای اجرای این هدف در نظر گرفته شده اند. هتل جهانگردی اصفهان در زمینی به مساحت 27 هزار متر مربع به عنوان پایلوت طرح انتخاب و اولین هتل 5 ستاره حلال در این شهر تاسیس می گردد. همچنین اجرای پروژه و ساخت هتل ها با جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی و به صورت مشارکتی انجام خواهد گرفت .

نام پروژه:

ساخت هتل های 5 ستاره حلال

محل اجرای پروژه:

اصفهان، تبریز، قم و مشهد

همکار یا شریک

گروه هتل های اشتاین برگر، گروه هتل های کمپینسکی(شازا)، گروه هتل های رتانا

اهداف و مزایای ساخت هتل ها

توسعه زیرساخت های گردشگری

مدت زمان اجرای پروژه:

برای ساخت هر هتل 2سال و نیم

حجم سرمایه گذاری:

برای ساخت هر هتل 200میلیارد تومان

زمینه فعالیت:

گردشگری

خرید هواپیما و نوسازی ناوگان هوایی شرکت آسمان

شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا با هدف بهبود سخت افزارهای صنعت حمل و نقل و توسعه زیر ساخت های این صنعت، و با بهره گیری از نیروهای متخصص در مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری ، در گام اول توجه خود را به صنعت هوایی کشور معطوف نمود و با تاسیس شرکت بین المللی تامین قطعات توسعه آتیه صبا(ADPIC) پروژه خرید هواپیما و نوسازی ناوگان هوایی شرکت خدمات هوایی کشور- آسمان را (به عنوان یکی از شرکت های تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری) در دستور کار خود قرار داد.
خروج هواپیماهای غیر عملیاتی و زمین گیر شرکت آسمان و تبدیل آنها به نقدینگی، تامین قطعات مورد نیاز برای این شرکت و در نهایت نوسازی ناوگان هوایی شرکت آسمان از مهمترین اهداف اجرایی این پروژه است. اختصاص اعتبار 500میلیون دلاری برای خرید، اجاره و اجاره به شرط تملیک هواپیماهای نو و یا کارکرده در دستور کار این شرکت قرار گرفته و عملیات اجرایی ان در دست اقدام است.

نام پروژه:

خرید هواپیما و نوسازی ناوگان هوایی شرکت آسمان

محل اجرای پروژه:

تهران

همکار یا شریک:

شرکت ایرباس

اهداف و مزایای پروژه:

خروج هواپیماهای غیرعملیاتی و نوسازی ناوگان هوایی کشور

مدت زمان اجرای پروژه:

10سال

حجم سرمایه گذاری:

500میلیون دلار

زمینه فعالیت:

حمل و نقل هوایی

دفتر مرکزی

آدرس : ایران، تهران، خیابان پاسداران، خیابان حجت سوری،نبش رام  پلاک5
کد پستی :  1946813193
شماره تماس : 02126653266 -02126653253
شماره فکس  : 02126653509
ایمیل :  info@atsaba.com
ارتباط با ما